A Rupert Bayen töltött éjszaka után tovább vitorlázunk délre, az alig 18 mérföldre lévő fővárosba, Roseau-ba megyünk. A főváros itt a Karibi vidéken, különösen Dominkán más fogalom. Képzelj egy keskeny földterületet, amelyet egyik oldalról a karibi kék-zöld vizek ölelnek, másik oldalról őserdővel fedett buja hegyek emelkednek fölé és e kettő között a keskeny földsávon színes karibi házak sokasága termeti meg az igazi autentikus karibi várost. Az épületek többségénél a felújítások során is megőrizték az eredeti arculatot de a kis utcácskákban találhatunk még az eredeti rusztikus és kicsit avíttas faházakból is. A karibi térségben egyedülálló módon a házak többsége alatt pince is található. Ezek a hűvös mellett biztonságos menedéket is biztosítanak a lakosságnak a hurrikán évszakban. A kikötőhöz közeli Shutton Place Hotelban az egyik ilyen pincéből alakították ki a hangulatos Cellars Bar vendéglátó helyet, ahol hűvös koktélok mellé jelmezes táncosok biztosítják a forró éjszakai hangulatot.
A főváros közelmúltban felújított széles tengerparti sétányának egyik oldalán az óceánjáró dokkok, mellettük a kompkikötő és a folyó torkolatában halászkikötő található. A város a legjobb éttermek, piacok és üzletek kollekcióját kínálja és kiindulási pontja a déli nemzeti park és környező látnivalók felfedezésére. A városnézésre gyalogosan érdemes indulni, mivel az amúgy sem óriási település számos látnivalója a Dame Eugenia Charles Boulevard partján álló hajókikötő köré csoportosul. Rövid sétával elérjük a városközpontot, az Old Market piacot, ahol friss zöldség és gyümölcs mellett többek között gyógynövényeket és kókuszdió-héjból készült emléktárgyakat vásárolhatunk. Számtalan helyi étterem és kávézó kínál helyi trópusi ételeket, friss halat és homárt, vagy más szigeti specialitást. Ha épp nem karibi koktélt szürcsölnénk, ha helyben főzött Kubili lagerrel olthatjunk szomjunkat. Az utcákon mindenütt az elmaradhatatlan raggae zene szól, amely a színes forgataggal, fűszerek illatával teremti meg a semmihez sem fogható karibi hangulatot.
A 19. századi gótikus-román stílusú Szent Patrik katolikus székesegyház jelzi a város francia gyökereit. Ha van időnk, mindenképp látogassuk meg a Dominikai Botanikus Kertet, vagy Dominikai Múzeumot, ahol lenyűgöző kiállítások találhatók a rabszolga-kereskedelemről, valamint a kreol- és amerindiai kultúráról.