Guadeloupet, Marie-Galante szigetét kora reggel hátrahagyva délre indulunk, hogy ebédünket már egy másik szigeten, másik országban költhessük el. Dominika felé vesszük az irányt, de ez nem az a Dominika, amire elsőre gondolsz!
A Dominikai Közösség egy festői sziget, amelyet majdnem teljes egészében őserő borít. Területén hét vulkán és 365! vízesés várja a természet szerelmeseit. A szigetet szépsége ellenére még nem fedezték fel a turisták, nincsenek luxus hotelek, nincs tömeg. Ideális helyszín egy kis elvonulásra és csendes álmélkodásra. Azt mondják, ha Kolumbusz visszatérne, Dominika lenne az egyetlen sziget, amelyet felismerne. Dominica a karibi régió leginkább érintetlen országa, és a látványos természeti szépségével legizgalmasabb úticélja.
Horgonyzó helyünk a Prince Rupert Bay egy csodálatos, védett öböl, ahol elég gyakran láthatunk szivárványt a kikötő felett. Az esőerdő és (milyen meglepő), rendszeres esők miatt egyébként is minden napra jut látványos szivárvány a sziget felett.
Látogatásunk fő célja az Indián-folyó, amelyet kis Amazonasnak is neveznek. Nevét a partjai mellett élt őslakos Kalinago (karibi indián) törzsről kapta, akik kereskedelmi útvonalként használták. A folyó gyorsan keskenyedik és kanyargós partjairól hatalmas mocsári vérfák katedrális szerűen összeborulva vonnak ernyőt a víz felé. Védett természeti terület, gumicsónakunkkal nem járhatjuk be, sőt, még csónakmotor sem engedélyezett. Helyi vezetőt fogadunk, aki kenuján evezve kalauzolja végig a társaságot. A sekély, a partról vízbe lógó óriás liánok és gyökerek között gémek halásznak rákok után kutatva, a fákon iguánákat fedezhetünk fel.
Dominikán sem menekülhetünk el a történelem elől. Az Indián folyó után még marad időnk az öböl melletti Cabrits félszigeten felkeresni az öblöt védő Fort Shirley erődöt, amely fontos szerepet játszott az afrikai rabszolga katonák 1802-s lázadásához. Ez az esemény vezetett a brit rabszolgák 1807-s felszabadításához. Magát az erődöt egy vulkáni kráterbe építették, és a Kis-Antillák mentén álló védelmi hálózat részeként szolgált Nagy-Britannia és Franciaország között a 18. és 19. században zajló nemzetközi konfliktusok során. Az erőd jó állapotban maradt fenn és a közelmúltban történt felújítása után fogadja a látogatókat és ad helyet rendezvényeknek, mint május-júniusban a Dominica Jazz&Creole Fesztivál.
A félsziget északi oldalán a Douglas Bay Battery kaszárnya hajdan volt dicsőséges romjai adják vissza lassan a területet a természetnek.